logo
  • Vastuvõtt Rocca al Mares
    Paldiski mnt 102
  • Vastuvõtt Nõmmel
    Põllu 63/3
  • Vastuvõtt Peetris
    Küti tee 4
  • Vastuvõtt Märjamaal
    Pärnu mnt 30

Teenused

 

1. Hammaste puhastamine Air-Flow meetodil

Hammaste soodapesu aitab suu puhtana ja hambad särvana hoida, sest ka kõige parema suuhügieeni korral on kohti, kuhu hambahari ja -niit ei ulatu. Kasutades spetsiaalset air-flow soodapulbrit, survega tulevat õhku ja vett eemaldab suuhügieni spetsialist hammastelt katu, pigmendi, kergema hambakivi ja hammaste vahele kinni jäänud toiduosakesed. Kuna soodapesu annab hammastele tagasi nende loomuliku värvi ja tekitab sellega justkui valgendava efekti, on see teenus eriti kasulik neile, kes tarbivad palju kohvi, teed, veini ja tubakat. Air-Flow hambapuhastuse soovitatav sagedus on kaks korda aastas.

 

2. Hammaste ravi

Meie missiooniks on jagada klientidele oma teadmisi, et hoida  ära suu-ja hambahaigusi ning avastada tekkinud kahjustused võimalikult varakult. Patsiendi rahulolu ja särav naeratus innustab meid üha enam ennast arendama. Probleemide ilmnemisel pakume Sinu jaoks sobivaimat lahendust, tehes koostööd erinevate spetsialistidega. Pakume personaalset ravi igas vanuses patsiendile. Meie kliinikutest leiab hambaraviteenuseid profülaktikast kuni keerukate implantatsiooni ja proteetika töödeni välja. Lisaks hambaravile tegelevad meie arstid hambumushäirete varajase diagnostikaga (vanuses 3-6 ning varajases vahelduvas hammaskonnas) ravi teostame LM aktivaatoritega. Täiskasvanutele pakume hammaste korrigeerimist kapedega. Pakume ka mineraliseerivat ravi hammastele, et ennetada hambahaigusi, vähendada hammaste ülitundlikkust ja kaariese tekkeriski, toetada hamba kõvakudesid ortodontilise ravi ajal ning remineraliseerida hüpomineralisatsiooniga hambaid.

Esimesel külastusel meie kliinikusse teostab arst ülevaate hammaskonna olukorrast,  ning annab ülevaate ravi vajadusest, mis on lisaks arstile mõistetav ka patsiendile. Vastavalt teie soovile koostame teile raviplaani, mis arsti jaoks tähendab kindlat vajalike ülesannete järjekorda saavutamaks soovitud tulemust. Patsiendi jaoks aga on see hea võimalus mõista kõiki aspekte ning omada ülevaadet oma ravist.

 

3. Proteesimine

Mida üldse nimetatakse proteesimiseks?

Proteesimisel asendatakse hammas või selle osa hambalaboris valmistatud konstruktsiooniga. Arsti ja patsiendi vahelise koostöö tulemusel valitakse  materjalid ja asendusviis, millega tekkinud probleemi võimalikult optimaalselt ning esteetiliselt parimat tulemust pakkuvalt lahendada.

Proteese on mitut erinevat liiki:

  1. Suust mitteeemaldatavad proteesid: laminaadid, lumineerid, kroonid, inlayd, onlayd –panused, sillad, implantaatide kroonid ja sillad, tiftköntpanusel kroonid.
  2. Suust eemaldatavad proteesid: plastmassproteesid(proteesi keha on limaskesta imiteerivast plastmassist), büügelproteesid (proteesi keha on valumetallist ja hambaid toetavad osad limaskesta imiteerivast plastmassist)
  3. kombineeritud protees(kroonid koos lukkudega proteesiga)

Kuna suu süsteem on tasakaalustatud tervik, on vajalik proteesi pikaealisuse saavutamiseks vastashammaste taastamine ning ühtlaselt jagatud mälumiskoormuse saavutamine. Väga oluline on hilisem hügieen ja järelkontroll.   Selle käigus määratud ajavahemike järel kontrollitakse ja reguleeritakse klambreid, muid kinnitusi, vajadusel täiendatakse proteesi põhiosa ehk baasist lisamassiga vastavalt sellele, kuidas on vahepeal muutunud lõualuu.

 

4. Suu-, näo- ja lõualuukirurgia

Suu-, näo- ja lõualuukirurgi töö hõlmab erinevate haiguste, traumade ja defektide ravi pea, kaela, lõualuude ja suuõõne piirkonnas.

Meie kliiniku näo- lõualuukirurg teostab järgmisi tervishoiuteenuseid:

  • tarkusehammaste eemaldamine
  • peetunud hammaste vabastamine ortodontilisel eesmärgil
  • juuretipu eemaldamine
  • huule – ja keelekida plastika
  • luu ja pehmete kudede plastika
  • hammaste istutamine (transplantatsioon)
  • põskkoopapõhja tõstmine (sinus lift)

 

5. Hambumuse korrigeerimine kapedega.

Lastele pakume väga mugavat lahendust LM-Activator. LM-Activator on kokkupandav seade, mis toetab näo ja lõualuu tervet kasvu ja arengut. Ideaalne aeg LM-Activatoriga töötlemiseks on varajane segahambus esimeste hammaste vahetumisel. Varajase sekkumisega saab edasise ravi vajadust oluliselt vähendada ja isegi ära kaotada. Uuringud näitavad, et piimahammaste väärarengud püsivad ja kipuvad muutuma hambumuse arenedes raskemaks. LM-Activator juhib vajadusel hambaid ja lõugasid pehmelt.

Täiskasvanutele pakume kahte erinevat kapede süsteemi Airnivol.com ja Ordoline.ee süsteemi. Miks on kapede kasutamine üha populaaresem, sest selle kaasaegse tehnoloogiaga saab breketivabalt hambad sirgeks !  Kaped valmistatakse kergest ja läbipaistvast materjalist ning erinevalt breketitest,  mis kleebitakse hammaste külge, on need suust igal ajal eemaldatavad. Parima tulemuse saavutamiseks on kapesid vaja kanda nii päeval kui öösel, kaped eemaldatakse üldiselt suust vaid söömiseks ja hammaste/kapede puhastamiseks. Igale patsiendile koostatakse visiidile tulles personaalne raviplaan – seal selgub kapede arv, ravi kestvus ja hind.

 

6. Juureravi ehk endotontia

Juureravi ehk endodontia

Millal ja miks tekib juureravi vajadus?

Vajadus juureravi järele tekib kõige sagedamini sügava kaariase kahjustuse tagajärjel. Kaariase kahjustus hakkab moodustuma hamba pinnal ja ravimata jätmisel läbib esmalt hamba emaili ja dentiini, mille järel jõuab see närvide- ja veresoonterikkasse pulbiruumi.

Hamba pulbiruum on steriilne, mis tähendab seda, et baktereid seal ei ole. Kui aga karioosse kahjustuse kaudu tekib ühendus pulbiruumi ja mikroobirikka suuõõne vahel, siis tekib hambapulbi (veresoonte ja närvikoe) infitseerumine ja lokaalne põletik ehk pulpiit.

Liiga kaugele arenenud ehk pöördumatu pulpiidi korral ei ole enam võimalik taastada hambapulbi seisundit ning on näidustatud endodontiline ravi. Samuti võib endodontiline ravi osutuda vajalikuks proteetilistel protseduuridel, traumaatilise hambumuse tõttu, igemetaskust lähtuvate infektsioonide tõttu.

Juurekanaleid puhastatakse spetsiaalsete kanalinõeltega, mis on aeganõudev ja keeruline protseduur. Sageli vajavad hambas ravi mitu kanalit (ühest neljani) ja juurdepääs tagumiste hammasteni on keeruline. Ravi muudab raskemaks ka kõverad juurekanalid.

Juureravi eesmärgiks on infitseerunud juurekanalite puhastamine, põletikukolde ravimine lõualuus ja seejärel juurekanalite võimalikult tihe sulgemine. Kroonilise põletiku ravi on pikaajaline sest luu taastumine juuretipu piirkonnas on aeganõudev protsess. Hammas, mille juurekanaleid ravitakse, võib muutuda hellaks või hakata valutama kuna tegemist on põletikuga milline ravi algfaasis võib ägeneda. Kuid need sümptomid peaksid ajaga siiski mööduma. Juureravi õnnestumist hinnatakse alles aasta aega pärast ravi lõppu.

 

7. Juureravi mikroskoobiga

Hambad võivad olla väga keerulise ehitusega, ning sellepärast võib arst teha juureravi mikroskoobi abil. Lisaks on mikroskoobist suur abi ka siis, kui on raskesti ligipääsetavad hambad, raskesti leitavad juurekanali suudmed, murdunud instrumendid, kruvid kanalites ja juuretipu operatsioonide tegemisel. Mikroskoobiga ravi ajal istub patsient hambaravi toolis ja hambaarst vaatab läbi mikroskoobi optika hamba sisse.  Mikroskoobiga ravi korral näeb arst vaadeldavat objekti kuni paarkümmend korda suuremalt.

 

8. Implantoloogia

 

9. Hammaste valgendamine Fläsh meetodiga

Hammaste valgenamiseks kasutame Whitesmile FLÄSH valgendussüsteemi. Whitesmile on Saksamaalt pärit 20 aastase valgenduskogemusega ettevõte, mille uusim ning efektiivseim hammaste valgenduse lahendus on FLÄSH süsteem ning sari. FLÄSH Hammaste valgendus on professionaalne ning kiire meetod saada endale ligikaudu kaks tundi kestva protseduuri käigus säravamad ja heledamad hambad. Whitesmile FLÄSH suudab pakkuda patsiendile terviklahenduse, nii kliinikus valgendamisel,  kui ka koduse järelhoolduse osas.

Lisainfo https://flaesh.com/en/

 

10. Laminaadid

 

11. Paradontiidi ravi

 

12. Hambakaunistused

 

13. Müofunktsionaalne teraapia